Transistor: P-MOSFET
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TP0610K-T1-GE3
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: TP0610K-T1-GE3
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: P-MOSFET
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | P-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Technology | TrenchFET® |
| Version | ESD |
| Drain-source voltage | -60V |
| Pulsed drain current | -800mA |
| Power dissipation | 140mW |
| On-state resistance | 9Ω |
| Gate charge | 1.7nC |