Transistor: P-MOSFET; unipolar; -40V; -0.6A; 360mW; SOT23-3
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TP2104K1-G
Tootja: MICROCHIP (SUPERTEX)
Tootja tootekood: TP2104K1-G
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: P-MOSFET; unipolar; -40V; -0.6A; 360mW; SOT23-3
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23-3 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | P-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | -40V |
| Pulsed drain current | -800mA |
| Power dissipation | 360mW |
| On-state resistance | 6Ω |