Power Load Distribution Switch IC, Active High, 1 Output, 5.5 V in, 10 A, 0.0039 ohm, WSON-10
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TPS22990DMLT
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: TPS22990DMLT
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Power Load Distribution Switch IC, Active High, 1 Output, 5.5 V in, 10 A, 0.0039 ohm, WSON-10
| Output current | 10A |
| Mounting | SMD |
| Case | WSON10 |
| Type of integrated circuit | power switch |
| Operating temperature | -40...105°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| On-state resistance | 3.9mΩ |
| Kind of output | N-Channel |
| Max operating temperature | 105°C |