Supervisor Integrated Circuit; Active logical level: low,high
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TPS3613-01DGS-1
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: TPS3613-01DGS
Spetsifikatsioon tootele Supervisor Integrated Circuit; Active logical level: low,high
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 1.65...5.5V DC |
| Case | MSOP10 |
| Type of integrated circuit | Supervisor Integrated Circuit |
| Integrated circuit features | manual reset |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | tube |
| Maximum output current | 10mA |
| Kind of integrated circuit | batery monitor, power on reset monitor (PoR) |
| Delay time | 100ms |
| DC supplying current | 40µA |
| Active logical level | high, low |