Spetsifikatsioon tootele IC: operational amplifier
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 2 |
| Bandwidth | 3.5MHz |
| Slew rate | 5.5V/μs |
| Input offset voltage | 6.5mV |
| Input bias current | 300pA |