Analogue Switch, 2 Channels, SPDT, 0.34 ohm, 1.65V to 3.6V, VSSOP, 10 Pins
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TS3A24159DGSR
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: TS3A24159DGSR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Analogue Switch, 2 Channels, SPDT, 0.34 ohm, 1.65V to 3.6V, VSSOP, 10 Pins
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 1.65...3.6V DC |
| Case | VSSOP10 |
| Type of integrated circuit | analog switch |
| Resistance | 300mΩ |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 2 |
| Quantity in package | 2500 |
| Kind of integrated circuit | demultiplexer, multiplexer |
| Output configuration | SPDT |
| Max operating temperature | 85°C |