Tootekood: TS420-600T
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: TS420-600T
  • Mounting
  • Case
  • Kind of package
  • Number of pins
  • Max. off-state voltage
  • Max. load current
  • Gate current
  • Features of semiconductor devices
  • Max. forward impulse current
  • Load current
  • Max operating temperature
Seda kombinatsiooni ei eksisteeri.
Lisa ostukorvi
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Thyristor, 600 V, 200 µA, 2.5 A, 4 A, TO-220AB, 3 Pins
Mounting THT
Case TO220AB
Kind of package tube
Number of pins 3
Max. off-state voltage 600V
Max. load current 4A
Gate current 200µA
Features of semiconductor devices sensitive gate
Max. forward impulse current 30A
Load current 2.5A
Max operating temperature 125°C