Operational amplifier
Kordarv:
3000.0
Minimum quantity:
3000.0
Tootekood:
TS461CLT
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: TS461CLT
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier
| Mounting | SMT |
| Case | SOT23-5 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail |
| Operating temperature | -20...70°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 12MHz |
| Slew rate | 4V/μs |
| Input offset voltage | 7mV |
| Input offset current | 200nA |