Analogue Switch, 2 Channels, DPST, 0.9 ohm, 1.65V to 5.5V, DSBGA, 8 Pins
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TS5A23166YZPR
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: TS5A23166YZPR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Analogue Switch, 2 Channels, DPST, 0.9 ohm, 1.65V to 5.5V, DSBGA, 8 Pins
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 1.65...5.5V DC |
| Type of integrated circuit | analog switch |
| Resistance | 900mΩ |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 2 |
| Number of pins | 8 |
| Quantity in package | 3000 |
| Output configuration | SPST |
| Max operating temperature | 85°C |