Analogue Switch, 1 Channels, SPST, 0.9 ohm, 1.65V to 5.5V, SC-70, 5 Pins
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TS5A3167DCKR
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: TS5A3167DCKR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Analogue Switch, 1 Channels, SPST, 0.9 ohm, 1.65V to 5.5V, SC-70, 5 Pins
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 1.65...5.5V DC |
| Case | SC70-5 |
| Type of integrated circuit | analog switch |
| Resistance | 900mΩ |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Quantity in package | 3000 |
| Output configuration | SPDT |
| Max operating temperature | 85°C |