Operational Amplifier, RRIO, 2 Amplifier, 1.4 MHz, 1.3 V/µs, 2.7V to 16V, ± 1.35V to ± 8V, SOIC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TS912IYDT
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: TS912IYDT
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational Amplifier, RRIO, 2 Amplifier, 1.4 MHz, 1.3 V/µs, 2.7V to 16V, ± 1.35V to ± 8V, SOIC
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 2 |
| Number of pins | 8 |
| Application | automotive industry |
| Bandwidth | 800kHz |
| Slew rate | 1.3V/μs |
| Input offset voltage | 12mV |
| Input bias current | 300pA |
| Max operating temperature | 125°C |