Operational Amplifier, RRIO, 1 Amplifier, 4 MHz, 1.3 V/µs, 2.7V to 12V, TSSOP, 8 Pins
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TS921IPT
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: TS921IPT
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational Amplifier, RRIO, 1 Amplifier, 4 MHz, 1.3 V/µs, 2.7V to 12V, TSSOP, 8 Pins
| Mounting | SMT |
| Case | TSSOP8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | low noise, rail-to-rail |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Number of pins | 8 |
| Bandwidth | 4MHz |
| Slew rate | 1.3V/μs |
| Input offset voltage | 5mV |
| Input offset current | 30nA |
| Max operating temperature | 125°C |