IC: operational amplifier
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TS931IDT
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: TS931IDT
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: operational amplifier
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | micropower, rail-to-rail output |
| Operating temperature | -40...105°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 100kHz |
| Slew rate | 0.5V/μs |
| Input offset voltage | 15mV |
| Input bias current | 300pA |