Operational Amplifier, Single, 1 Amplifier, 10 kHz, 0.0045 V/µs, 2.5V to 10V, SOT-23, 5 Pins
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TS941ILT
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: TS941ILT
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational Amplifier, Single, 1 Amplifier, 10 kHz, 0.0045 V/µs, 2.5V to 10V, SOT-23, 5 Pins
| Mounting | SMT |
| Case | SOT23-5 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail output |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 10kHz |
| Slew rate | 0.45V/μs |
| Input offset voltage | 10mV |
| Input offset current | 100pA |
| Max operating temperature | 85°C |