Operational Amplifier, RRO, 2 Amplifier, 12 MHz, 4 V/µs, 2.7V to 10V, ± 1.35V to ± 5V, DFN-EP
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TS972IQT
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: TS972IQT
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational Amplifier, RRO, 2 Amplifier, 12 MHz, 4 V/µs, 2.7V to 10V, ± 1.35V to ± 5V, DFN-EP
| Mounting | SMT |
| Case | DFN8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | low noise, rail-to-rail output |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 2 |
| Number of pins | 8 |
| Bandwidth | 12MHz |
| Slew rate | 4V/μs |
| Input offset voltage | 7mV |
| Input offset current | 150nA |
| Input bias current | 1µA |
| Max operating temperature | 125°C |