Operational Amplifier, Rail to Rail, 1 Amplifier, 560 kHz, 0.2 V/µs, 2.7V to 36V, SOT-23, 5 Pins
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TSB611ILT
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: TSB611ILT
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational Amplifier, Rail to Rail, 1 Amplifier, 560 kHz, 0.2 V/µs, 2.7V to 36V, SOT-23, 5 Pins
| Mounting | SMT |
| Case | SOT23-5 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail output |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 560kHz |
| Slew rate | 0.2V/μs |
| Input offset voltage | 1.6mV |
| Input offset current | 20nA |
| Input bias current | 20nA |
| Max operating temperature | 125°C |