Operational Amplifier, RRIO, 2 Amplifier, 22 MHz, 12 V/µs, 2.7V to 36V, ± 1.35V to ± 18V, SOIC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TSB7192IYDT
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: TSB7192IYDT
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational Amplifier, RRIO, 2 Amplifier, 22 MHz, 12 V/µs, 2.7V to 36V, ± 1.35V to ± 18V, SOIC
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | precision, rail-to-rail |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 2 |
| Number of pins | 8 |
| Application | automotive industry |
| Quiescent current | 3mA |
| Slew rate | 12V/μs |
| Input offset current | 10nA |
| Max operating temperature | 125°C |