Transistor: P-MOSFET; unipolar; -60V; -2A; 1.56W; SOT23
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TSM2309CX RFG
Tootja: TAIWAN SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: TSM2309CX RFG
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: P-MOSFET; unipolar; -60V; -2A; 1.56W; SOT23
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23 |
| Kind of package | tape |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | P-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | -60V |
| Drain current | -2A |
| Power dissipation | 1.56W |
| On-state resistance | 240mΩ |
| Gate charge | 8.2nC |