Operational Amplifier, Dual, 2 Amplifier, 9 kHz, 3 V/ms, 1.5V to 5.5V, Mini SOIC, 8 Pins
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TSU102IST
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: TSU102IST
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational Amplifier, Dual, 2 Amplifier, 9 kHz, 3 V/ms, 1.5V to 5.5V, Mini SOIC, 8 Pins
| Mounting | SMT |
| Case | MSOP8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 2 |
| Number of pins | 8 |
| Bandwidth | 9kHz |
| Slew rate | 3mV/μs |
| Input offset current | 30pA |
| Max operating temperature | 85°C |