Operational Amplifier, RRIO, 1 Amplifier, 1.3 MHz, 0.5 V/µs, 1.5V to 5.5V, SOT-23, 5 Pins
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TSV6291AILT
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: TSV6291AILT
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational Amplifier, RRIO, 1 Amplifier, 1.3 MHz, 0.5 V/µs, 1.5V to 5.5V, SOT-23, 5 Pins
| Mounting | SMT |
| Case | SOT23-5 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | micropower, rail-to-rail |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 1.3MHz |
| Slew rate | 0.5V/μs |
| Input offset voltage | 2mV |
| Input offset current | 100pA |
| Input bias current | 100pA |
| Max operating temperature | 125°C |