Operational amplifier; 8MHz; 2.5÷5.5V; SO8; Package: reel,tape
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TSV912AIDT
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: TSV912AIDT
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier; 8MHz; 2.5÷5.5V; SO8; Package: reel,tape
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 2 |
| Bandwidth | 8MHz |
| Quiescent current | 1.1mA |
| Slew rate | 4.5V/μs |
| Input offset voltage | 3mV |
| Input offset current | 100pA |
| Input bias current | 100pA |