Operational Amplifier, Rail-to-Rail I/O, 2 Amplifier, 8 MHz, 4.5 V/µs, 2.5V to 5.5V, SOIC, 8 Pins
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TSV912HYDT
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: TSV912HYDT
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational Amplifier, Rail-to-Rail I/O, 2 Amplifier, 8 MHz, 4.5 V/µs, 2.5V to 5.5V, SOIC, 8 Pins
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail |
| Operating temperature | -40...150°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 2 |
| Number of pins | 8 |
| Application | automotive industry |
| Bandwidth | 8MHz |
| Quiescent current | 1.1mA |
| Slew rate | 4.5V/μs |
| Input offset voltage | 7.5mV |
| Input offset current | 5nA |
| Input bias current | 5nA |
| Max operating temperature | 150°C |