Tootekood: TT-PT1000B-2050-11-AUNI
Tootja: TEWA TEMPERATURE SENSORS
Tootja tootekood: TT-PT1000B-2050-11-AUNI
  • Resistance
  • Operating temperature
  • Body dimensions
  • Kind of temperature sensor
  • Leads dimensions
  • Type of sensor
  • Temperature coefficient
Seda kombinatsiooni ei eksisteeri.
Lisa ostukorvi
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Sensor: temperature; Pt1000; 1000Ω; cl.B; Body dim: 5x2x1.1mm
Resistance 1kΩ
Operating temperature -70...400°C
Body dimensions 5x2x1.1mm
Kind of temperature sensor Pt1000
Leads dimensions Ø0.2x11mm
Type of sensor temperature
Temperature coefficient 3851ppm/°C