UA78M05CDCY
Kordarv:
80.0
Minimum quantity:
80.0
Tootekood:
UA78M05CDCY-1
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: UA78M05CDCY
Spetsifikatsioon tootele UA78M05CDCY
| Output current | 500mA |
| Mounting | SMD |
| Case | SOT223 |
| Type of integrated circuit | voltage regulator |
| Operating temperature | 0...125°C |
| Number of channels | 1 |
| Output voltage | 5V |
| Input voltage | 7...25V |
| Kind of voltage regulator | fixed, linear |
| Voltage drop | 2V |