IC: PMIC; PWM controller; SO16; -40÷85°C; 9.2÷22V; reel,tape; SMPS
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
UC2825ADWTR
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: UC2825ADWTR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: PMIC; PWM controller; SO16; -40÷85°C; 9.2÷22V; reel,tape; SMPS
| Output current | 2A |
| Mounting | SMD |
| Case | SO16 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 2 |
| Application | SMPS |
| Topology | boost, buck, flyback, forward, H-bridge |
| Frequency | 1MHz |
| Kind of integrated circuit | PWM controller |
| Duty cycle factor | 0...50% |