IC: PMIC; PWM controller; SO24-W; -40÷85°C; 8.8÷20V; reel,tape
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
UC2827DWTR-1
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: UC2827DWTR-1
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: PMIC; PWM controller; SO24-W; -40÷85°C; 8.8÷20V; reel,tape
| Output current | 1A |
| Mounting | SMD |
| Case | SO24-W |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Application | SMPS |
| Topology | push-pull |
| Frequency | 500kHz |
| Kind of integrated circuit | PWM controller |
| Duty cycle factor | 0...95% |