PMIC; PFC controller; Uout: 7.5V; DIP16; boost
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
UC2854N
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: UC2854N
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PMIC; PFC controller; Uout: 7.5V; DIP16; boost
| Output current | 500mA |
| Mounting | THT |
| Case | DIP16 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | tube |
| Application | SMPS |
| Frequency | 80...120kHz |
| Kind of integrated circuit | PFC controller |