IC: PMIC; PWM controller; SO16; 0÷70°C; 7.7÷40V; reel,tape; SMPS
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
UC3856DWTR
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: UC3856DWTR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: PMIC; PWM controller; SO16; 0÷70°C; 7.7÷40V; reel,tape; SMPS
| Output current | 500mA |
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 7.7...40V |
| Case | SO16 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | 0...70°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Application | SMPS |
| Topology | boost, buck, flyback, forward, H-bridge, push-pull |
| Frequency | 220kHz |
| Kind of integrated circuit | PWM controller |