Integrated circuit: PMIC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
UCC25701N
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: UCC25701N
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Integrated circuit: PMIC
| Mounting | THT |
| Case | DIP14 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating voltage | 9...15V DC |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | tube |
| Application | SMPS |
| Topology | boost, flyback, forward |
| Frequency | 700kHz |
| Kind of integrated circuit | PWM controller |