IC: PMIC; PWM controller; TSSOP20; -40÷125°C; Usup: 12.7÷16V; SMPS
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
UCC2897APWR
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: UCC2897APWR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: PMIC; PWM controller; TSSOP20; -40÷125°C; Usup: 12.7÷16V; SMPS
| Output current | 2A |
| Mounting | SMD |
| Case | TSSOP20 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating voltage | 8...16V DC |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Application | SMPS |
| Topology | forward |
| Frequency | 1MHz |
| Kind of integrated circuit | PWM controller |