Transistor: N-JFET/N-MOSFET; SiC; unipolar; cascode; 650V; 18.2A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
UJ3C065080B3
Tootja: Qorvo (UnitedSiC)
Tootja tootekood: UJ3C065080B3
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-JFET/N-MOSFET; SiC; unipolar; cascode; 650V; 18.2A
| Mounting | SMD |
| Case | D2PAK |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-JFET/N-MOSFET |
| Technology | SiC |
| Version | ESD |
| Drain-source voltage | 650V |
| Drain current | 18.2A |
| Pulsed drain current | 65A |
| Power dissipation | 115W |
| On-state resistance | 80mΩ |
| Gate charge | 51nC |
| Kind of transistor | cascode |