Transistor: PNP
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
UMB4NTN
Tootja: ROHM SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: UMB4NTN
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: PNP
| Mounting | SMD |
| Case | SC88, SOT363 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | PNP x2 |
| Power dissipation | 150mW |
| Collector current | 100mA |
| Frequency | 250MHz |
| Collector-emitter voltage | 50V |
| Kind of transistor | BRT |
| Current gain | 100...600 |
| Base resistor | 10kΩ |