Transistor: NPN / PNP
Kordarv:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Tootekood:
UMD4NTR
Tootja: ROHM SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: UMD4NTR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: NPN / PNP
| Mounting | SMD |
| Case | SC88, SOT363 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | NPN / PNP |
| Power dissipation | 150mW |
| Collector current | 100mA |
| Frequency | 250MHz |
| Collector-emitter voltage | 50V |
| Kind of transistor | BRT, complementary |
| Base-emitter resistor | 47kΩ |