Transistor: NPN
Kordarv:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Tootekood:
UMH8NTR
Tootja: ROHM SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: UMH8NTR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: NPN
| Mounting | SMD |
| Case | SC88, SOT363 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | NPN x2 |
| Power dissipation | 150mW |
| Collector current | 100mA |
| Frequency | 250MHz |
| Collector-emitter voltage | 50V |
| Kind of transistor | BRT |
| Current gain | 100...600 |
| Base resistor | 10kΩ |