Transistor: PNP
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
UMT18NTR
Tootja: ROHM SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: UMT18NTR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: PNP
| Mounting | SMD |
| Case | SC88, SOT363 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | PNP |
| Power dissipation | 150mW |
| Collector current | 500mA |
| Frequency | 260MHz |
| Collector-emitter voltage | 12V |
| Current gain | 270...680 |