Transistor: PNP
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
UMT2NTR
Tootja: ROHM SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: UMT2NTR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: PNP
| Mounting | SMD |
| Case | SC88, SOT363 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | PNP |
| Power dissipation | 150mW |
| Collector current | 150mA |
| Frequency | 140MHz |
| Collector-emitter voltage | 50V |
| Current gain | 120...560 |