Transistor: PNP
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
UMT3904T106
Tootja: ROHM SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: UMT3904T106
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: PNP
| Mounting | SMD |
| Case | SC70, SOT323 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | NPN |
| Power dissipation | 200mW |
| Collector current | 200mA |
| Frequency | 300MHz |
| Collector-emitter voltage | 40V |
| Current gain | 30...300 |