Transistor: N-MOSFET; unipolar; 60V; 1.5A; 1W; TO92
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
VN0606L-G
Tootja: MICROCHIP (SUPERTEX)
Tootja tootekood: VN0606L-G
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 60V; 1.5A; 1W; TO92
| Mounting | THT |
| Case | TO92 |
| Kind of package | bulk |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 60V |
| Drain current | 330mA |
| Pulsed drain current | 1.6A |
| Power dissipation | 1W |
| On-state resistance | 3Ω |