Transistor: N-MOSFET; unipolar; 60V; 0.6A; 1W; TO92
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
VN2106N3-G
Tootja: MICROCHIP (SUPERTEX)
Tootja tootekood: VN2106N3-G
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 60V; 0.6A; 1W; TO92
| Mounting | THT |
| Case | TO92 |
| Kind of package | bulk |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 60V |
| Drain current | 300mA |
| Pulsed drain current | 1A |
| Power dissipation | 1W |
| On-state resistance | 4Ω |