Driver; low-side; 10A; 50W; Channels: 1; D2PAK; Package: tube; 70V
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
VNB10N07-E-1
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: VNB10N07-E
Spetsifikatsioon tootele Driver; low-side; 10A; 50W; Channels: 1; D2PAK; Package: tube; 70V
| Output current | 10A |
| Mounting | SMD |
| Case | D2PAK |
| Type of integrated circuit | power switch |
| Power | 50W |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Drain-source voltage | 70V |
| On-state resistance | 100mΩ |
| Kind of integrated circuit | low-side |