Driver; low-side; 10A; 35W; Channels: 1; DPAK; Package: tube; 60V
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
VND10N06-E
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: VND10N06-E
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Driver; low-side; 10A; 35W; Channels: 1; DPAK; Package: tube; 60V
| Output current | 10A |
| Mounting | SMD |
| Case | DPAK |
| Type of integrated circuit | driver |
| Power | 35W |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Drain-source voltage | 60V |
| On-state resistance | 300mΩ |
| Kind of integrated circuit | low-side |