Driver; low-side; 7A; 31W; Channels: 1; TO220-3; Package: tube; 42V
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
VNP7N04-E
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: VNP7N04-E
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Driver; low-side; 7A; 31W; Channels: 1; TO220-3; Package: tube; 42V
| Output current | 7A |
| Mounting | THT |
| Case | TO220-3 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Power | 31W |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Drain-source voltage | 42V |
| On-state resistance | 140mΩ |
| Kind of integrated circuit | low-side |