Module: IGBT; diode/transistor; boost chopper; Urmax: 1.2kV; screw
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
VS-GB55LA120UX
Tootja:
Tootja tootekood:
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: IGBT; diode/transistor; boost chopper; Urmax: 1.2kV; screw
| Mounting | screw |
| Case | SOT227B |
| Electrical mounting | screw |
| Semiconductor structure | diode/transistor |
| Max. off-state voltage | 1.2kV |
| Technology | HEXFRED® |
| Type of module | IGBT |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 150A |
| Topology | boost chopper |
| Collector current | 50A |