Module: IGBT; diode/transistor; three-phase diode bridge; Ic: 84A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
VUB116-16NOXT
Tootja: IXYS
Tootja tootekood: VUB116-16NOXT
Spetsifikatsioon tootele Module: IGBT; diode/transistor; three-phase diode bridge; Ic: 84A
| Case | E2-Pack |
| Electrical mounting | Press-in PCB |
| Mechanical mounting | screw |
| Semiconductor structure | diode/transistor |
| Max. off-state voltage | 1.2kV |
| Application | Inverter |
| Power dissipation | 390W |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 225A |
| Topology | brake chopper, NTC thermistor, three-phase diode bridge |
| Collector current | 84A |