Module: IGBT; diode/transistor; three-phase diode bridge; Ic: 80A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
VUB135-22NO1
Tootja: IXYS
Tootja tootekood: VUB135-22NO1
Spetsifikatsioon tootele Module: IGBT; diode/transistor; three-phase diode bridge; Ic: 80A
| Case | E2-Pack |
| Electrical mounting | Press-in PCB |
| Mechanical mounting | screw |
| Semiconductor structure | diode/transistor |
| Max. off-state voltage | 1.7kV |
| Application | Inverter |
| Power dissipation | 445W |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 150A |
| Topology | brake chopper, NTC thermistor, three-phase diode bridge |
| Collector current | 80A |