Transistor: N-MOSFET; WMOS™ C4; unipolar; 600V; 45A; Idm: 245A; 410W
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
WMJ80N60C4
Tootja: WAYON
Tootja tootekood: WMJ80N60C4
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; WMOS™ C4; unipolar; 600V; 45A; Idm: 245A; 410W
| Mounting | THT |
| Case | TO247-3 |
| Kind of package | tube |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Technology | WMOS™ C4 |
| Drain-source voltage | 600V |
| Drain current | 45A |
| Pulsed drain current | 245A |
| Power dissipation | 410W |
| On-state resistance | 33mΩ |
| Reverse recovery time | 375ns |
| Gate charge | 103nC |