Transistor: N-MOSFET; WMOS™ M3; unipolar; 800V; 10A; 85W; TO220-3
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
WMK10N80M3
Tootja: WAYON
Tootja tootekood: WMK10N80M3
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; WMOS™ M3; unipolar; 800V; 10A; 85W; TO220-3
| Mounting | THT |
| Case | TO220-3 |
| Kind of package | tube |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Technology | SJ-MOSFET M3 |
| Drain-source voltage | 800V |
| Drain current | 10A |
| Power dissipation | 85W |
| On-state resistance | 1.03Ω |
| Heatsink thickness | 1.2...1.45mm |