Transistor: N-MOSFET; WMOS™ C2; unipolar; 600V; 11A; 85W; TO220-3
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
WMK14N60C2
Tootja: WAYON
Tootja tootekood: WMK14N60C2
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; WMOS™ C2; unipolar; 600V; 11A; 85W; TO220-3
| Mounting | THT |
| Case | TO220-3 |
| Kind of package | tube |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Technology | WMOS™ C2 |
| Drain-source voltage | 600V |
| Drain current | 11A |
| Power dissipation | 85W |
| On-state resistance | 405mΩ |
| Heatsink thickness | 1.2...1.45mm |