Transistor: N-MOSFET; WMOS™ C2; unipolar; 700V; 5.3A; 26W; TO220F
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
WML09N70C2
Tootja: WAYON
Tootja tootekood: WML09N70C2
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; WMOS™ C2; unipolar; 700V; 5.3A; 26W; TO220F
| Mounting | THT |
| Case | TO220FP |
| Kind of package | tube |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Technology | WMOS™ C2 |
| Drain-source voltage | 700V |
| Drain current | 5.3A |
| Power dissipation | 26W |
| On-state resistance | 1.2Ω |