Transistor: N-MOSFET; WMOS™ M3; unipolar; 800V; 13A; 33W; TO220F
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
WML13N80M3
Tootja: WAYON
Tootja tootekood: WML13N80M3
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; WMOS™ M3; unipolar; 800V; 13A; 33W; TO220F
| Mounting | THT |
| Case | TO220FP |
| Kind of package | tube |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Technology | SJ-MOSFET M3 |
| Drain-source voltage | 800V |
| Drain current | 13A |
| Power dissipation | 33W |
| On-state resistance | 480mΩ |